چرا آمستردام بهترین مکان میزبانی اروپا است؟

به دنبال بهترین مکان میزبانی اروپا هستید؟ در این پست به بزرگترین دلایلی خواهیم پرداخت که چرا آمستردام به طور گسترده به عنوان مکان میزبانی ترجیحی در اروپا شناخته شده است.

اگر از شما بپرسم بزرگترین مرکز اینترنت روی کره زمین کجاست، چه می گویید؟

  • نیویورک؟
  • لندن؟
  • جایی در چین یا
  • هند به دلیل جمعیت زیادشان؟
  • توکیو، چون بزرگترین شهر جهان است؟

همه حدس های خوبی هستند، ولی همه اشتباه هستند.

این تبادل کننده اینترنتی (AMS-IX) در آمستردام هلند است که گاهی اوقات به عنوان مرکز اینترنت شناخته می شود. و این تبادل کننده بزرگ اینترنت توسط دیاکو وب برای سرورهای هلند استفاده می شود.

چرا اندازه مهم است؟

شما یک وب سایت یا برنامه سریع می‌خواهید، درست است؟ دستیابی و انجام آن جادو نیست. و بیش از یک پلاگین کش یا حتی یک سرور قدرتمند نیاز دارد.

در حالی که درست است که اینترنت غیرمتمرکز است، این فقط تا حدی درست است. مطمئناً، شما می‌توانید مسیرهای زیادی را برای رسیدن از نقطه A به نقطه B طی کنید، اما اندازه (و در نتیجه سرعت) نیز مهم است.

به بزرگراه ها، خیابان های بزرگ شهر و جاده های روستایی فکر کنید.

حالا وانمود کنید که به تعطیلات می روید (به مکانی بدون فرودگاه یا ایستگاه قطار)، و فقط یک هفته فرصت دارید تا از آن لذت ببرید.

آیا می‌خواهید 6 روز را در مسیرهای آهسته رانندگی کنید؟

یا در عوض از بزرگراهی که فقط 2 روز طول می‌کشد سوار شوید؟

amx-ix هلند

بدون اینکه خیلی تکنیکی انجام شود، این اساساً شبیه سازی (سریع) در مقابل حمل و نقل (آهسته تر) در مقابل عقبگرد (کندترین) است.

برخی از تبادل کننده‌های بزرگ اینترنتی بزرگراه‌های اینترنت هستند. AMS-IX حدود 800 عضو دارد و بزرگترین متصل کننده است.

بنابراین، برای مثال، اگر وب‌سایتی را که در مکانی مانند لیتوانی یا قزاقستان میزبانی می‌شود، بارگذاری کنید، در جاده‌های شهری باریک می‌روید – برخی از آنها حتی آسفالت هم نیستند! AMS-IX یک آزادراه چند خطه خواهد بود.

چگونه تبادل کننده اینترنتی آمستردام (AMS-IX) هلند را به بهترین مکان میزبانی در اروپا تبدیل کرد

معماری اضافی (پشتیبان)

AMS-IX با استفاده از یک سوئیچ هسته ای و چندین سوئیچ لبه، از معماری هاب اسپیک اضافی استفاده می کند. این یکی از اولین تبادل کننده اینترنتی است که توپولوژی شبکه دو ستاره (فعال/غیرفعال) را به کار می‌گیرد که یک نقطه خرابی ندارد.

توپولوژی سوئیچینگ فعال توسط پروتکل VSRP تعیین می‌شود. توپولوژی دو ستاره می‌تواند به طور خودکار مشکلات فیبر یا تجهیزات را در اتصال فعال پیش بینی کند و به محض تشخیص خرابی به توپولوژی پشتیبان سوئیچ کند.

اساساً در برابر شکست مقاوم است و سال‌ها است که 100% آپتایم داشته است.

اتصالات پر سرعت

سرورهای میزبانی شده در AMS-IX می توانند با استفاده از اتصالات اترنت استاندارد 802.3ad متصل شوند. با اتصالات اترنت 1، 10 یا 100 گیگابیت بر ثانیه با استفاده از پورت های 10 گیگابیتی، اعضا می توانند اتصال بدون تاخیر و پرسرعت را در تمام نقاط همتا دریافت کنند.

بدون نظارت بر داده ها، بدون NSA

هر کشور یا حوزه قضایی قوانین مختلفی در مورد امنیت داده ها و حریم خصوصی دارد. در برخی کشورها، انواع خاصی از محتوا یا برنامه‌ها ممکن است برخلاف قانون کشور باشد. به عنوان مثال، قانون میهن پرستان ایالات متحده در ایالات متحده به مقامات این اختیار را می دهد که سرورهای فیزیکی را مصادره کنند.

NSA
اما سرورها در AMS-IX خارج از صلاحیت سازمان‌هایی مانند NSA (ایالات متحده آمریکا) و GCHQ (بریتانیا) هستند. قوانین هلند اعمال می شود و مقامات هلندی از شما جاسوسی نمی کنند.
برنامه های نظارتی دولت در سراسر جهان در حال افزایش است. این فقط ایالات متحده نیست که با قانون میهن پرستی خود رد می کند.

مقرون به صرفه

هزینه‌های مصرف برق میزبان پول است که به نوبه خود باعث افزایش هزینه ها برای مشتریان می شود. یا بدتر از آن، باعث می‌شود میزبان‌ها خدمات با کیفیت خودشان را برش دهند. تاسیسات برق در هلند به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای اروپایی است و بنابراین در تبادل کنندگان اینترنتی مانند LINX یا DE-CIX. این بدان معنی است که دیاکو وب می‌تواند سرور بیشتری را برای پول شما به شما بدهد.

دیاکو وب ، AMS-IX و شما

هنگام هدف قرار دادن بازدیدکنندگان از اروپا، بهترین کار میزبانی در اروپا است. و دوباره، ترجیحاً در یک تبادل کننده بزرگ مانند AMS-IX، DE-CIX یا LINX. اما حتی اگر بازدیدکنندگان سراسر جهان را هدف قرار دهید، یک تبادل سریع می‌تواند سرعت مناسبی را در سراسر جهان تضمین کند.

دیاکو وب یک میزبان سریع و با کیفیت بالا سخت افزاری است. و AMS-IX بخشی از زیرساخت شبکه ما است.

نتیجه گیری

شما برای کسب و کار خود به سرورهای سریع نیاز دارید و ما این را درک می‌کنیم. از بالا به پایین، همه چیزهایی که ما ارائه می‌دهیم درجه سازمانی است. اگر می‌خواهید یک ارائه دهنده میزبان پریمیوم سریع، ایمن و با مدیریت خوب برای سرور مجازی مستقر در هلند، هاست اختصاصی یا حتی اشتراکی داشته باشید می توانید از خدمات سرور مجازی هلند ما استفاده کنید. با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان تخصصی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *