STP (STPT) چیست؟

هدف STP بهینه سازی وضعیت فعلی سازمان های غیرمتمرکز خودمختار (DAOs) است. راه‌حل‌هایی برای ساده‌سازی ابزارهای DAO تکه‌تکه‌شده موجود، ایجاد DAO‌ها بدون دانش کدنویسی و مدیریت DAO‌ها به‌طور کارآمدتر ارائه می‌دهد. در نهایت، یک اکوسیستم جامع DAO کارمزدها را کاهش می‌دهد و سرعت تراکنش را برای ارتقای پذیرش افزایش می‌دهد.

مقدمه

سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز ( DAOs ) نهادهایی تحت رهبری جامعه، شفاف و کاملاً مستقل هستند که بر روی بلاک چین اجرا می‌شوند. DAO ها معمولاً بر روی شبکه های لایه 1 ساخته می شوند و به دلیل محدودیت های مقیاس پذیری که از این بلاک چین ها به ارث می برند، فعالیت در DAO اغلب می تواند کند و گران باشد.

علاوه بر این، اگرچه ابزارهای DAO فراوانی در بازار وجود دارد، فضای کریپتو در زنجیره‌ها و ابزارهای متعدد تکه‌تکه است. از آنجایی که DAO ها همچنان مورد توجه قرار می گیرند، مهم است که از فرآیند نصب روان و کارآمد برای پروژه ها و کاربران اطمینان حاصل شود.

در سال 2021، STP Verse Network را راه‌اندازی کرد، مجموعه کاملی از ابزارها و زیرساخت‌های بومی که تصمیم‌گیری غیرمتمرکز کارآمد را برای کاربران، جوامع و سازمان‌ها برای ساده‌سازی ایجاد و مدیریت DAO تسهیل می‌کند. از طریق Verse Network، کاربران می‌توانند به مجموعه‌ای از ابزارهای بدون کد DAO برای راه‌اندازی و مدیریت DAO‌های خود در بلاک چین دسترسی داشته باشند.

STP چگونه کار می کند؟

STP راه حل هایی را برای ایجاد DAO ، مدیریت، و همچنین مدیریت با استفاده از ابزار DAO همه کاره خود، Clique، ارائه می دهد.

Clique با ارائه یک داشبورد جامع برای کاربران برای مدیریت تمام فعالیت های خود در چندین DAO به کاهش پراکندگی ابزار DAO کمک می کند. همچنین به همگام‌سازی اطلاعات و به‌روزرسانی‌ها از چندین DAO کمک می‌کند. از آنجایی که تعداد DAO ها همچنان در حال افزایش است، اعضا می توانند گردش کار خود را با استفاده از Clique ساده کنند و با تجربه کاربری بهتر، کارایی خود را به حداکثر برسانند.

در اینجا چند روش دیگر برای استفاده از Clique وجود دارد:

ایجاد DAO

Clique مجموعه کاملی از ابزارها و زیرساخت های بدون کد را برای پروژه های ساخت DAO در اکوسیستم Verse فراهم می کند. تمام جنبه های ایجاد DAO را می توان به طور مستقیم در Clique اجرا کرد، از جمله:

  • انتخاب یک الگو برای ایجاد DAO، از جمله عضویت DAO، پروژه DAO و سرمایه گذاری DAO
  • صدور توکن های جدید و پل زدن توکن های موجود برای قابلیت های زنجیره ای متقابل
  • اجرای برنامه توزیع توکن سفارشی با تخصیص توکن رزرو شده
  • سفارشی سازی و اجرا برای لیست سفید و فروش عمومی
  • صدور توکن DAO برای حاکمیت

Clique الگوهایی را ارائه می دهد که برای DAO ها در موارد استفاده و صنایع مختلف کار می کنند و در عین حال گزینه هایی را برای سفارشی سازی اضافی در اختیار کاربران قرار می دهند. با استفاده از Clique، پروژه ها می توانند انعطاف پذیری بالایی را در ایجاد DAO روی زنجیره خود بدون نیاز به ایجاد قراردادهای هوشمند حفظ کنند. پروژه‌ها می‌توانند در ایجاد توکن، توزیع توکن و فروش عمومی حرفی برای گفتن داشته باشند و همچنین ساختار حاکمیت DAO را پیکربندی کنند. این شامل قوانینی برای حداقل دارایی‌ها برای انواع فعالیت‌های مدیریتی و مدیریت DAO مانند ایجاد پیشنهاد و رای‌گیری است.

مدیریت و حاکمیت DAO

هنگامی که یک DAO ایجاد و در Clique راه اندازی شد، برنامه غیرمتمرکز (DApp) همچنین به اعضای انجمن اجازه می دهد تا از طریق داشبورد انبوه، پروژه های خود را مرور کنند، اداره کنند و مشارکت اجتماعی داشته باشند. مدیران انتصابی همچنین می توانند بر فعالیت های اجتماعی و حکومت DAO خود نظارت و پیگیری کنند. مدیران می توانند معیارهای فعالیت را در مقایسه با سایر DAO ها تجزیه و تحلیل کنند. به نوبه خود، اعضای DAO می‌توانند مشارکت‌های DAO را مشاهده کنند و فعالیت‌ها را در DAOهایی که انتخاب کرده‌اند برای پیوستن دنبال کنند.

در زیر ویژگی های مدیریت DAO در Clique وجود دارد که برای مدیران و اعضای DAO قابل دسترسی است:

  • دسترسی به داشبورد جمع‌آوری شده برای مدیریت همه DAOهای دنبال‌شده، DAO و دارایی‌های دارایی را برای کاربر ایجاد کرد.
  • مرور همه پیشنهادات و پست های اجتماعی برجسته یا دنبال شده.
  • مرور رویدادهای جاری در سراسر جهان DAOها در Verse، از جمله رویدادهای پین شده و شرکت‌شده.
  • مشاهده مشارکت DAO، از جمله رای دادن به پیشنهادات، تعامل اجتماعی از طریق تالارهای گفتگو، ردیابی نمایه عمومی و غیره.
  • برای مدیران، نظارت و ردیابی حاکمیت و فعالیت های اجتماعی DAO در همه اعضا، و تجزیه و تحلیل فعالیت های آنها در مقایسه با سایر DAO ها.

نظارت بر مشارکت فعال در بین اعضا

جدا از ذخایر توکن، Clique همچنین به اعضا اجازه می دهد تا با ردیابی معیارهای مختلف مشارکت، میزان فعال بودن سایر اعضا را مشاهده کنند. این شامل تعداد دفعات رای گیری، تعداد پیشنهادات ارائه شده، پست های اجتماعی، کار تحلیلی، مدیریت نشانه و غیره است. با Clique، اعضای DAO می‌توانند همه این فعالیت‌ها و همچنین پیشنهادات و رویدادهای آینده DAO را در داشبورد ساده‌شده دنبال کنند.

حاکمیت زنجیره ای با دیتا بریج

پل داده شبکه Verse، حاکمیت زنجیره ای را برای DAO ها امکان پذیر می کند. پل داده به عنوان یک همگام‌کننده زنجیره متقابل برای برقراری ارتباط داده‌ها و نتایج رای‌گیری بین زنجیره اصلی DAO (اتریوم) و Polygon، جایی که Clique در آن قرار دارد، عمل می‌کند.

در زنجیره Polygon، قرارداد حاکمیتی به کاربران اجازه می‌دهد تا پیشنهادات را ایجاد کرده و در مورد آنها رأی دهند. قدرت رای یک کاربر توسط عکس فوری دارایی توکن آنها در زمان ایجاد یک پیشنهاد تعیین می شود.

گره‌های اعتبارسنجی داده‌های تاریخی و عکس‌های فوری از اتریوم را به عنوان گواهی ذخیره می‌کنند تا امضاهای کاربر را در Polygon تحویل دهند. این گواهی شامل ذخایر توکن مربوط به هر کاربر است. کاربران می‌توانند با استفاده از امضای خود، پیشنهادهایی را ایجاد کرده و به آن رأی دهند و هر امضای منحصربه‌فردی توسط قرارداد تأیید می‌شود.

ارتباط STP
بلاکچین های STP

STPT چیست؟

توکن بومی STP” STPT” نام دارد. دارندگان توکن می توانند از STPT برای رای دادن به پیشنهادات حاکمیتی مربوط به اکوسیستم و توسعه آینده آن استفاده کنند. STPT همچنین برای دسترسی به مجموعه کامل ابزارهای Verse از جمله Clique و Data Bridge استفاده می شود.

پایان

STP در حال کار به سمت یک اکوسیستم DAO فراگیر است که می تواند توسط هر کسی استفاده شود. مجموعه ابزارهای موجود در شبکه Verse به ایجاد و مدیریت آسان DAO اجازه می دهد تا فضای DAO را یکسان کند و پذیرش را تشویق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *