آموزش اتصال موبایل به سرور با سیستم عامل ویندوز

اگر شما بخواهید به یک سرور ویندوزی و یا هر سروری که پشتیبانی  می کند از پروتکل RDP استفاده کنید، می توانید از نرم افزارهای استانداردی استفاده کنید که توسط مایکروسافت ارائه شده است.

توجه داشته باشید اگر از مشترکین دیاکو وب هستید در ابتدا عملیات توضیح داده شده در ایمیلی که با عنوان “مشخصات سرور مجازی” برای شما ارسال شده است انجام دهید و بعد ادامه آموزش را مطالعه کنید.

ابتدا باید نرم افزار ریز مطابق سیستم عمل گوشی خودتان اندروید و یا iOS دانلود کنید که به نام Remote desktop Mobile هست دانلود و نصب کنید. عکس  لوگو نرم افزار مطابق عکس زیر می باشد.

Remote-desktop-mobile

بعد از نصب این نرم افزار در گوشی و اندروید و یا تبلت خود این آیکون مشاهده می کنید به شدت توصیه می کنیم حتما از این نرم افزار استفاده کنید و از استفاده از نرم افزار های مشابه که ممکن هست برای امنیت سرور شما خطر داشته باشد خودداری کنید.

نرم افزار ریموت دسکتاپ

بعد از باز کردن این نرم افزار شما یک صفحه مشابه عکس زیر خواهید دید برای اضافه کردن سرور باید گزینه + مطابق عکس بزنید و در ادامه اطلاعات سرور را وارد می کنید.

اضافه کردن سرور به ریموت دسکتاپ

برای وارد کردن اطلاعات سرور بعد از زدن گزینه اضافه کردن سرور مطابق عکس زیر عمل می کنید و گزینه ADD PC میزنید.

اضافه کردن سرور

بعد از زدن گزینه ADD PC نوبت به اضافه کردن اطلاعات سرور میرسد که شما قبلا IP سرور در ایمیل خودتان دریافت کرده اید در قسمت PC NAME وارد می کنید مطابق عکس زیر:

بعد از اینکه در قسمت IP  سرور مجازی را تکمیل کردید، باید یوزر و پسورد سرور را که زمان نصب سیستم عامل که در ایمیلی که با عنوان “مشخصات سرور مجازی” برای شما توضیح داده ایم بدست آوردید در این قسمت اضافه می کنید مشابه عکس زیر این گزینه می زنید که بتوانید یوزر و پسورد سرور بزنید که همیشه ذخیره بماند و برای اتصال های بعدی نیازی به وارد کردن یوزر و پسورد نباشد.

در صفحه بعد مطابق عکس زیر گزینه دوم یعنی ADD User Account میزنید و اطلاعات یوزر و پسورد سرور را وارد می کنید. 

و بعد از زدن گزینه بالا خواهید  دید چنین تصویری مطابق زیر و یوزر که معمولا administrator هست در سرور های ویندوزی و پسوردی که زمان نصب بدست آورده اید وارد می کنید و بعد گزینه Save میزنید.

کار تمام شد شما سرورتان را به گوشی موبایل خودتان متصل کرده اید و فقط کافی هست که روی تصویر سرور مشابه تصویر زیر بزنید و به سرور متصل شوید.

معمولا خطا هایی که ممکن هست کاربر در زمان اتصال بگیرد یکی ارور مربوط به عدم صحیح پسورد هست که ممکن حروف کوچک و بزرگ و یا حروف i , l را با هم به اشتباه بگیرید و وارد کنید که برای تصحیح آن باید سرویسی که در نرم افزار ساخته پاک کنید و مراحل بالا کامل مجدد انجام دهید.