چطور از طریق ریموت دسکتاپ فایل منتقل کنیم؟

پروتکل دسکتاپ از راه دور چیست؟

پروتکل ریموت دسکتاپ (RDP) پروتکل اختصاصی مایکروسافت است، یک رابط گرافیکی برای اتصال به سرورها یا رایانه های دیگر از طریق اتصال شبکه فراهم می کند. علاوه بر این، قابلیت تغییر مسیر یک سرور یا هارد دیسک ایستگاه کاری را می دهد و باعث می شود پس از ورود به سرور یا ایستگاه کاری دیگر ظاهر شود، کلمه “تغییر مسیر” به اشتباه برداشت نکنید در عمل همان اشتراک گذاری ساده فایل و درایو ها در شبکه می باشد.

برنامه Remote Desktop Connection با تمام سیستم عامل های ویندوز ارائه می شود. از پروتکل دسکتاپ برای انتقال فایل ها می توانید استفاده کنید. البته اگر حجم فایل بسیار زیاد نباشد و سرعت مناسب در ارتباط با سرور داشته باشید.

باز کردن ریموت دسکتاپ در مبدا

برای دسترسی به Remote Desktop Connection، روی دکمه Start سیستم مبدا کلیک کرده و Remote Desktop Connection را جستجو کنید. همراه با نام، نماد یک مانیتور کامپیوتر را با فلش های سبز رنگ مشاهده می کنید.

فایل ریموت دسکاپ

نحوه تنظیم ریموت دسکتاپ

این مراحل را برای تنظیم برنامه برای اشتراک گذاری و یا ایجاد دسترسی به درایو :C در محل کار خود و یا ایجاد دسترسی برای سرور مجازی به یکی از درایو ها برای انتقال فایل بین سروری یا سیستم شخصی خود دنبال کنید.

مرحله 1:

روی Show Options کلیک کنید تا نمای تب شده باز شود.

تنظیم ریموت

آدرس IP سرور خود را در قسمت Computer وارد کنید.

مرحله 2:

تب Local Resources را انتخاب کنید.

مرحله 3:

دکمه More را در زیر Local devices and resources انتخاب کنید.

مرحله 4:

بخش درایوها را باز کنید و روی کادر تأیید کنار Local Disk (C:) یا همه درایو های مورد نظر که می خواهید قابل استفاده باشند انتخاب کنید.

برای تایید و بازگشت به تنظیمات روی OK کلیک کنید .


مرحله 5:

روی Connect کلیک کنید.

تمام شد بعد از اینکه شما به سرور مجازی کانکشن را کانکت کنید می توانید در سرور و یا همان مقصد درایو :C و یا هر درایو دیگر که مشترک شده اند مشاهده کنید و به آنها فایل منتقل کنید و یا دریافت کنید به MY Computer مقصد بروید و در لیست درایو ها خواهید دید درایو جدید را.

جمع بندی و نکات مهم:

اکنون میتوانید فایل ها تا حداکثر حجم 2GB منتقل کنید به دلیل اینکه محدودیت حجم از این راه کار وجود دارد، اگر میخواهید فایل با حجم بالاتر منتقل کنید باید FTP سرور راه اندازی کنید برای انتقال فایل با حجم بالا.

توجه داشته باشید سرعت انتقال فایل کاملا بسته به سرعت اینترنت محلی شما می باشد، اگر از سرور مجازی دیاکووب استفاده میکنید دارای ارتباط 1Gb/PS از طرف سرور هستید که سرعت مناسبی می باشد، ولی باید اینترنت شما نیز از سرعت مناسبی از نظر ارتباط با سرور داشته باشد که با سرعت بالا بتوانید انتقال فایل را انجام دهید.