10 دلیل اصلی که سایت شما کند بارگذاری می شود

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا وب سایت شما کند بارگذاری می شود؟ در اینجا 10 مورد از رایج ترین دلایل کاهش سرعت بارگذاری وب سایت و همچنین نکاتی در مورد چگونگی رفع آن آورده شده است. کند نباش!

ممکن است این ضرب المثل قدیمی را شنیده باشید که می گوید “آهسته و پیوسته برنده مسابقه است”، اما وقتی صحبت از عملکرد وب سایت شما می شود، مطمئناً دستوری برای شکست است.

در اینجا 10 دلیل اصلی برای کندی بارگذاری وب سایت ها آورده شده است.

1. تصاویر بهینه نشده

حجم زیادی از تصاویر بهینه نشده معمولاً شایع ترین دلیل کندی وب سایت است. تصاویر با وضوح بالا می توانند در هنگام بارگذاری پهنای باند زیادی مصرف کنند. آپلود تصاویر با اندازه بزرگتر و سپس کوچک کردن آنها می تواند به طور غیر ضروری اندازه صفحه وب شما را افزایش دهد و باعث کند بارگذاری وب سایت شما شود. این صرف نظر از اینکه از چه CMS و سازنده وب سایتی استفاده می کنید صادق است.

فرمت تصویر یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال، تصاویر JPEG در مقایسه با سایر فرمت های تصویر مانند PNG یا GIF از نظر اندازه بسیار کوچکتر هستند. به طور طبیعی، اگر از تصاویر JPEG به جای PNG/GIF استفاده می کنید، صفحه وب شما سریعتر بارگذاری می شود.

غذای آماده:

 • اندازه فایل تصاویر خود را بررسی کنید، هر چیزی بالاتر از 1 مگابایت واقعا غیر قابل قبول است.
 • از JPEG به جای PNG استفاده کنید، مخصوصا برای تصاویر بزرگتر. آیکون ها مشکلی ندارند
 • از تست های آبشار برای اسکن آسان اندازه تصویر و انجام اقدامات اصلاحی استفاده کنید.
 • تصاویر بهینه‌نشده می‌توانند از نظر پهنای باند بیش از حد برای شما هزینه داشته باشند.
 • اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در دست یک توسعه دهنده front-end است، نه یک توسعه دهنده فول استک. با توجه به تفاوت‌های حوزه توسعه ، توسعه‌دهندگان فرانت‌اند معمولاً در رام کردن جاوا اسکریپت در سمت کلاینت مهارت بیشتری دارند و به طرز ماهرانه‌ای مشکلات JS/jQuery را حل می‌کنند.

2. مسائل جاوا اسکریپت

در دسترس بودن افزونه های جاوا اسکریپت/جی کوئری، افزودن محتوای پویا به وب سایت ها را بسیار راحت کرده است. با این حال، اگر جاوا اسکریپت به درستی اجرا نشود، می تواند سرعت بارگذاری صفحه وب سایت شما را فلج کند.

بارگذاری، تفسیر و اجرای جی کوئری و جاوا اسکریپت زمان می برد. بنابراین اگر از چندین تماس API برای رندر داده های جاوا اسکریپت/جی کوئری استفاده می کنید، می تواند منجر به تاخیر قابل توجهی در بارگذاری صفحات وب شود.

غذای آماده:

 • نفخ اسکریپت واقعی است. اسکریپت های جاوا اسکریپت خود را بررسی کنید تا ببینید واقعاً به چه چیزی نیاز دارید و آنچه را که ندارید حذف کنید.
 • بارگذاری ناهمزمان ضروری است.
 • استفاده از چیزی مانند Segment یا Google Tag Manager را در نظر بگیرید. یک اسکریپت واحد برای همه ابزارهای شما!

3. محتوای فلش بیش از حد

اگرچه فلش یک ابزار عالی برای افزودن تعامل به وب سایت شما است، اما به احتمال زیاد به سرعت بارگذاری پایین صفحه شما کمک می کند. محتوای فلش معمولاً حجم زیادی دارد و هر چه اندازه فایل بزرگتر باشد، صفحات شما کندتر بارگذاری می شوند.

کاهش حجم فایل های فلش یا حذف کامل آن، سرعت بارگذاری صفحه شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را سریع‌تر کنید، باید به دنبال جایگزین‌های HTML5 برای جایگزینی محتوای Flash موجود خود باشید.

غذای آماده:

 • فلش بسیار حجیم است و برای عملکرد خوب نیست.
 • فلش قبلا باحال بود این دیگر نیست.
 • به دنبال جایگزین های HTML5 باشید.

4. درخواست های HTTP بیش از حد

داشتن بارهای جاوا اسکریپت، CSS و فایل های تصویری می تواند منجر به درخواست های HTTP بسیار زیادی شود. هنگامی که یک کاربر از صفحه وب شما بازدید می کند، مرورگر چندین درخواست برای بارگیری هر یک از این فایل ها انجام می دهد – که می تواند به طور قابل توجهی سرعت بارگذاری صفحه را کاهش دهد.

غذای آماده:

 • از Sprites برای کاهش درخواست های HTTP استفاده کنید.
 • در صورت امکان تعداد فایل های موجود در صفحات خود را کاهش دهید. شامل CSS، تصاویر، جاوا اسکریپت است.
 • فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت خود را کوچک کنید، تعداد کل فایل‌هایی که کاربران باید دانلود کنند کاهش می‌یابد.

5. عدم استفاده از تکنیک های ذخیره سازی

حافظه پنهان برای بهبود عملکرد وب سایت ها با جهش و مرز شناخته شده است. اگر در حافظه پنهان نباشید، از دست داده اید. این تکنیکی است که به شما اجازه می دهد تا نقاط داده پرکاربرد را در “حافظه کش” ذخیره کنید.
هر درخواست بعدی برای همان محتوا از حافظه پنهان ارائه می شود، بنابراین کل فرآیند بازیابی داده ها را سرعت می بخشد.
با اجرای کش مرورگر/HTTP و کش سمت سرور، احتمالاً پیشرفت زیادی در عملکرد وب سایت خود تجربه خواهید کرد.

غذای آماده:

 • حافظه پنهان عملکرد را به شدت بهبود می بخشد.
 • می‌توانید تعداد زیادی چیز از HTTP، کوئری‌های پایگاه داده گرفته تا تصاویر را در حافظه پنهان ذخیره کنید.
 • اگر می توانید چیزی را در حافظه پنهان ذخیره کنید، آن را انجام دهید. اما این کار را با دقت انجام دهید تا چیزی را خراب نکنید.می تواند مشکل ساز باشد.

6. کد ناپاک

یکی دیگر از عوامل رایج کندی وب سایت، کدنویسی ناپاک است. وقتی وب‌سایت خود را می‌سازید، فضاهای سفید بیش از حد، استایل‌های درون خطی، خطوط خالی جدید و نظرات غیرضروری می‌تواند باعث بزرگ‌تر شدن صفحه سبک وب‌سایت شود.
با حذف این عناصر غیر ضروری، می توانید کد را فشرده کنید، اندازه فایل را کاهش دهید و زمان بارگذاری کلی صفحه را بهبود بخشید و اگر رتبه بندی را دنبال می کنید، احتمالاً عملکرد سئوی خود را نیز افزایش خواهید داد. در اصطلاح فنی، این فرآیند به عنوان Minifying شناخته می شود. اگر با کدنویسی راحت نیستید، چندین ابزار آنلاین وجود دارد که می‌توان از آنها برای پاکسازی و کوچک‌سازی فایل‌های شیوه نامه استفاده کرد. از طرف دیگر، می توانید از کمک برخی از ارائه دهندگان خدمات فناوری اطلاعات استفاده کنید.

غذای آماده:

 • توجه به جزئیات مسائل.
 • تنبل نباشید و از CSS درون خطی استفاده کنید.
 • زمانی که می توانید از یک استایل شیت CSS استفاده کنید، سعی کنید چندین سبک CSS ایجاد نکنید.
 • کوچک کردن!

7. عدم استفاده از فشرده سازی gZIP

با فعال کردن فشرده‌سازی gZIP، به سرور دستور می‌دهید که تمام اشیاء وب (تصاویر، CSS، فایل‌های جاوا اسکریپت و غیره) را قبل از ارسال به مرورگر درخواست‌کننده در یک ظرف واحد بپیچد.

فشرده سازی با کاهش حجم داده هایی که بین سرور شما و مرورگر بازدیدکنندگان منتقل می شود، زمان پاسخ را کاهش می دهد، که به نوبه خود به ارائه سریعتر محتوای درخواستی کمک می کند.

اگر هنوز فشرده سازی gZIP را در وب سایت خود فعال نکرده اید، این اولین کاری است که باید بدون اتلاف وقت بیشتر انجام دهید.

غذای آماده:

 • فشرده سازی gZIP یک پیروزی آسان در عملکرد است.
 • تمام اشیاء وب شما (تصاویر، CSS، jS) را در یک ظرف واحد جمع می کند تا به مرورگر درخواست کننده ارسال شود.

8. تبلیغات بیش از حد

بدون شک تبلیغات نمایشی برای کسب درآمد از وب سایت های پر بازدید و افزایش نتایج در گزارش تبلیغات شما عالی هستند .

اما این نباید به قیمت به خطر افتادن عملکرد یا تجربه کاربر تمام شود. اجازه ندهید تبلیغات زیاد دلیل دیگری برای کندی وب سایت شما باشد!

واضح ترین تأثیر بارگیری بیش از حد وب سایت شما با تبلیغات، اضافه شدن درخواست های HTTP است که به زمان پردازش بیشتری نیاز دارد.

به‌ویژه تبلیغات رسانه‌ای غنی – مانند پاپ زیر، مطالب بینابینی و بارگیری خودکار – ممکن است صدها درخواست HTTP ایجاد کند و وب‌سایت شما پاسخگو نباشد.

به طور خلاصه، محدود کردن تعداد تبلیغات نمایشی عملکرد بهتری را برای وب سایت شما تضمین می کند. به عنوان مثال، تیم بازی در سایت بازی Solitaired ، بارگیری تبلیغات را بر اساس تاخیر زمانی زمانی که کاربران شروع به بازی بازی یک نفره خود کردند، آزمایش کردند. در نتیجه سرعت صفحه بهبود یافت و آنها توانستند درآمد تبلیغات را حفظ کنند.

غذای آماده:

 • تبلیغات درخواست های HTTP اضافی هستند و زمان بارگذاری صفحه را کاهش می دهند.
 • از آنها فقط در جایی که نیاز دارید استفاده کنید، این کار باعث بهبود عملکرد، UX و CTR در تبلیغات شما می شود.

9. عدم استفاده از سرویس CDN

سرویس CDN یک شبکه توزیع‌شده از سرورهای مستقل است که در مکان‌های جغرافیایی مختلف مستقر شده‌اند و می‌توانند محتوای وب را با در دسترس بودن و کارایی بالا به بازدیدکنندگان ارائه دهند.

بسته به موقعیت جغرافیایی بازدیدکننده شما، محتوای درخواستی توسط گره واقع در نزدیکترین مرکز داده موجود ارائه می شود. زمان رفت و برگشت (RTT) را به حداقل می رساند و محتوای درخواستی را در زمان بسیار سریع تری ارائه می دهد.

غذای آماده:

 • اجباری نیست، اما CDN می تواند کمک کند. به خصوص اگر بازدیدکنندگانی از سراسر جهان داشته باشید.
 • CDN داده های مکرر در مراکز داده توزیع شده جغرافیایی را کش می کند.
 • آنها می توانند به حداقل رساندن زمان رفت و برگشت (RTT) و ارائه سریعتر محتوا برای مخاطبان شما کمک کنند .
 • شما میتوانید حتی یک CDN خصوصی برای خودتان راه اندازی کنید، ساده هست یک سرور ایران و یک از اروپا برای مثال سرور هلند توسط Nginx تبدیل به یک CDN خصوصی پایدار خواهند شد به همین راحتی، این کار را تیم فنی دیاکو وب برای شما انجام خواهد داد.

10. هاستینگ بد

ارائه دهنده خدمات میزبانی وب شما در مورد عملکرد وب سایت تفاوت زیادی ایجاد می کند. بله، سرعت لود صفحه پایین‌تر از حد متوسط ممکن است کاملاً تقصیر شما نباشد.

اگر سعی کرده اید تمام دلایل ذکر شده در بالا را اصلاح کنید و با این حال به نظر می رسد وب سایت شما کند پاسخ می دهد، تغییر ارائه دهنده هاست خود ممکن است مشکل شما را حل کند. ارائه دهنده میزبانی را انتخاب کنید که خدمات بهینه سازی عملکرد را در قیمت هاست ارائه دهد.

میزبانی واقعی مدیریت شده باید شامل این باشد.

به عنوان مثال در دیاکو وب، ما سرور سی پنل سفارشی را ارائه می دهیم که برای هر مشتری به صورت جداگانه و با توجه به نیاز وب سایت او تنظیم خواهد شده است. ما می دانیم که چگونه هر ابزار به بهترین وجه با محبوب ترین اسکریپت های موجود در بازار امروز، از جمله دروپال، وردپرس، Expression Engine، جوملا و موارد دیگر ارتباط برقرار می کند.

نتیجه

سرعت بارگذاری صفحه وب سایت به عوامل مختلفی مانند تصاویر بهینه نشده، تعداد بالای درخواست های HTTP، کدهای حجیم و مسائل جاوا اسکریپت بستگی دارد.

فهمیدن اینکه دقیقا چه چیزی باعث کند شدن وب سایت می شود، می تواند کار دشواری باشد. مهم نیست که علت اصلی چه چیزی باشد، برای رسیدن به ته موضوع نباید هیچ مشکلی را کنار بگذارید زیرا عدم انجام این کار می تواند تفاوت بین 30% درآمد اضافی در ماه باشد.

در دیاکو وب، تیم پشتیبانی ما به شما کمک می‌کند تا برای همیشه از شر بارگذاری کند وب‌سایت خلاص شوید. ما به شما کمک می‌کنیم پارامترهای آپاچی، تنظیمات و نسخه‌های PHP را تنظیم کنید، و همچنین در صورت درخواست، پشته‌های سفارشی Apache/PHP را کامپایل کنید.

بنابراین اگر صفحات وب شما سریع نیستند، همه چیز آسیب می بیند.

هر میلی‌ثانیه می‌تواند تفاوت ایجاد کند، بهینه‌سازی سرور شما برای عملکرد برتر در حال حاضر مهم‌تر از همیشه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *