PAX Gold (PAXG) چیست؟

PAX Gold (PAXG) یک استیبل کوین ERC-20 است که توسط ذخایر فیزیکی طلا در انبارهای امن لندن پشتیبانی می شود.

PAXG با اجازه دادن به کاربران برای داشتن بخش‌هایی از طلای فیزیکی بدون بار هزینه‌های ذخیره‌سازی و حمل و نقل، مانع ورود سرمایه‌گذاری طلا را کاهش می‌دهد. کاربران می توانند PAXG را به عنوان یک دارایی دیجیتال در صرافی های رمزنگاری متمرکز و DEX معامله کنند.

مقدمه

طلا برای هزاران سال جایگاه خود را به عنوان یک کالای ارزشمند حفظ کرده است. از آن برای ساخت جواهرات، ذخیره ارزش و حتی محافظت در برابر تورم استفاده می شود. با این حال، خرید طلای فیزیکی برای سرمایه گذاران خرده فروشی متوسط می تواند گران و دشوار باشد. برای اولین بار، ذخیره طلا مستلزم یک مکان امن، مانند خزانه بانک است. علاوه بر این، حمل و نقل طلا از یک مکان به مکان دیگر به دلیل وزن زیاد آن می تواند یک کار پیچیده باشد.

شرکت Paxos Trust قصد دارد با PAX Gold (PAXG) به این چالش ها رسیدگی کند، طلای توکن شده ای که روی بلاک چین زندگی می کند.

PAXG دقیقا چیست؟

PAX Gold ( PAXG ) یک استیبل کوین ERC-20 است که توسط ذخایر فیزیکی طلا پشتیبانی می شود و توسط شرکت Paxos Trust نگهداری می شود. هر توکن طلای PAX برابر با یک اونس تروی از یک شمش طلای 400 اونسی London Good Delivery است که در خزانه های طلای ایمن مانند Brink’s قرار دارد. از آنجایی که PAXG نشان دهنده طلای فیزیکی است، ارزش آن مستقیماً با ارزش بازار آنی طلای فیزیکی مرتبط است.

PAXG توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک تنظیم و تایید شده است. برای اطمینان از اینکه Paxos ذخایر خود را حفظ می کند، یک شرکت حسابرسی شخص ثالث چک های ماهانه انجام می دهد تا تأیید کند که ذخیره طلای Paxos با عرضه توکن های PAXG مطابقت دارد و این گزارش های گواهی در وب سایت رسمی Paxos منتشر می شود. توسعه دهندگان PAXG ممیزی قراردادهای هوشمند منظم را برای شناسایی اشکالات و آسیب پذیری های احتمالی انجام می دهند.

علاوه بر این، تمام دارایی های مشتریان Paxos، از جمله PAXG، در برابر ورشکستگی محافظت می شود و جدا از دارایی های شرکت نگهداری می شود.

شرکت Paxos Trust قصد دارد با PAX Gold (PAXG) به این چالش ها رسیدگی کند، طلای توکن شده ای که روی بلاک چین زندگی می کند.

PAXG چگونه کار می کند؟

PAX Gold بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود . به عنوان یک توکن ERC-20 ، PAXG با کیف پول‌های مبتنی بر اتریوم سازگار است، می‌تواند با DeFi DApps و DEX در اتریوم ادغام شود و در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance قابل معامله است.

در مقایسه با داشتن شمش‌های طلای فیزیکی، داشتن PAXG نیازی به هزینه‌های نگهداری خزانه یا نگهداری ندارد. هر تراکنش PAXG فقط یک کارمزد تراکنش کوچک 0.02٪ و مقداری ETH به عنوان کارمزد گاز دارد. با اجازه دادن به کاربران در مالکیت بخش‌هایی از شمش‌های فیزیکی طلا بدون بار هزینه‌ها، ذخیره‌سازی یا هزینه‌های حمل و نقل، مانع ورود سرمایه‌گذاری طلا را کاهش می‌دهد.

توکن‌های PAXG شماره‌های سریالی دارند که با شمش‌های طلای فردی مطابقت دارد. دارندگان می توانند با وارد کردن آدرس کیف پول اتریوم خود در ابزار جستجوی PAXG ، شماره سریال، ارزش و سایر مشخصات طلای فیزیکی خود را بیابند . آنها همچنین می‌توانند PAXG خود را در هر زمان برای ارز فیات، یک دارایی رمزنگاری دیگر، یا شمش‌های طلای تخصیص‌یافته و تخصیص‌نشده از خرده‌فروشان طلا با قیمت فعلی طلا در بازار بازخرید کنند.

تفاوت بین ETF های PAXG و طلا چیست؟

صندوق های قابل معامله در بورس طلا (ETF) ارزش طلای پایه را دنبال می کنند. آنها فقط سرمایه گذاران را در معرض قیمت طلا قرار می دهند، اما مالکیت آن را نه. سرمایه گذار دارای سهام ETF طلا یکی از طرفین قراردادی است که نشان دهنده استحقاق درصد خاصی از طلای تلفیقی است.

ETF های طلا نمی توانند جایگزین مالکیت کامل طلا شوند. به عنوان مثال، در مواقع بحران و نوسان، ارزش قرارداد می تواند کمتر از ارزش پایه طلایی باشد که در زمان تسویه حساب نشان می دهد.

در مقابل، PAXG یک نمایش دیجیتالی از طلا است. هر توکن PAXG نشان دهنده یک اونس تروی طلایی است که در انبارهای امن لندن نگهداری می شود که با شماره سریال قابل شناسایی است. معامله PAXG روزها طول نمی کشد تا تسویه شود، همانطور که ممکن است در معاملات شمش های فیزیکی طلا رخ دهد. از آنجایی که PAXG در اتریوم به عنوان یک توکن ERC-20 وجود دارد، PAXG را می توان با تسویه حساب فوری معامله کرد.

چگونه PAXG را بخریم؟

می‌توانید PAX Gold (PAXG) را در صرافی‌های ارز دیجیتال مانند Binance خریداری کنید.

به عنوان مثال مراحل خرید از صرافی بایننس را توضیح خواهیم داد:

  1. وارد سرور مجازی ترید خودتان که از قبل تهیه کرده اید شوید.
  2. وارد حساب Binance خود شوید و روی [Trade] – [Spot] کلیک کنید.
  3. برای دیدن جفت های معاملاتی موجود، از جمله PAXG/BUSD، PAXG/USDT، PAXG/BNB، و PAXG/BTC، «PAXG» را جستجو کنید.
  4. به کادر [Spot] رفته و مقدار PAXG را برای خرید وارد کنید. در این مثال از یک دستور Market استفاده می کنیم. روی [خرید PAXG] کلیک کنید، و PAXG خریداری شده به کیف پول Spot شما واریز می شود.

پاسخ به افکار عمومی

در حالی که گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کریپتو در سال‌های اخیر محبوبیت پیدا کرده‌اند، کالاهای فیزیکی هنوز در سبد سرمایه‌گذاران سنتی رایج هستند.

PAXG با استفاده از سرعت و نقدینگی دارایی های رمزنگاری شده به دنبال ارائه جایگزینی مبتنی بر بلاک چین برای این بازار تاسیس شده است.