SKALE (SKL) چیست؟

SKALE از تعداد بالقوه نامحدودی از بلاک چین ها ساخته شده است که ماژولار، سریع و ایمن هستند. این به صورت یکپارچه با بلاک چین اتریوم عمل می کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند با انتقال پروژه‌های DeFi خود به زنجیره‌های SKALE خود از امنیت اتریوم استفاده کنند تا به توان عملیاتی بالا و هزینه‌های گاز کم تا صفر دست یابند.

مقدمه

بلاک چین های محبوبی که شاهد فعالیت روزافزون کاربران و توسعه دهندگان هستند، اغلب به محدودیت های سرعت و ظرفیت خود می رسند. در عین حال، یک تجربه کاربری بدون اصطکاک برای جامعه بلاک چین برای ایجاد آینده Web3 بسیار مورد نیاز است. SKALE یکی از پروژه هایی است که برای حمایت از رشد تصاعدی برنامه های غیرمتمرکز (DApps) در شبکه اتریوم ساخته شده است.

SKALE چیست؟

SKALE یک شبکه ترکیبی لایه 1 و لایه 2 مدولار است که از بلاک چین های مقیاس پذیر و به هم پیوسته تشکیل شده است. این برنامه توسعه دهندگان را قادر می سازد تا پروژه های خود را از شبکه اتریوم به یکی از بلاک چین های تحت مدیریت SKALE منتقل کنند تا با حداقل هزینه گاز به توان عملیاتی بالا دست یابند.

SKALE که در سال 2018 توسط Jack O’Holleran و Stan Kladko تأسیس شد، برای بهبود تجربه کلی کاربر در فضای بلاک چین طراحی شده است. چشم انداز آن این است که برنامه های بلاک چین را سریع، آسان و رایگان برای همه کاربران بسازد. SKALE از طریق بلاک چین های سازگار با EVM (ماشین مجازی اتریوم) یک اکوسیستم سریع و بدون گاز برای پشتیبانی از توسعه NFT ها، بازی ها، DApps و موارد دیگر ایجاد می کند.

SKALE چگونه کار می کند؟

SKALE به صورت یکپارچه با اتریوم عمل می کند در حالی که مکانیسم اجماع خود را اجرا می کند.

این طرح از شبکه اثبات سهام (PoS) ETH بهره می‌برد و آن را با SKALE ترکیب می‌کند تا تراکنش‌های کارمزد گاز با سرعت بالا، ایمن و کم تا صفر را ارائه دهد. همچنین از نظر هزینه و عملکرد به برنامه‌های Web3 و DeFi سود می‌رساند و به توانایی اتریوم در مقیاس‌پذیری برای پذیرش انبوه کمک می‌کند.

چند زنجیره ای

SKALE یک شبکه چند زنجیره ای است. ممکن است تعداد بالقوه نامحدودی از زنجیره های SKALE وجود داشته باشد که می توانند به عنوان بلاک چین مستقل عمل کنند . این بلاک‌چین‌ها قابلیت تعامل و سازگاری با EVM دارند، به این معنی که کاربران می‌توانند قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم خود را مستقیماً در زنجیره‌های SKALE مستقر کنند و از توان عملیاتی بالا و تأخیر کم لذت ببرند. توسعه دهندگان همچنین می توانند از زنجیره های SKALE برای اجرای قراردادهای هوشمند، ذخیره سازی غیرمتمرکز، اجرای قراردادهای جمع آوری و موارد دیگر استفاده کنند.

SKALE همچنین عملکرد EVM موجود را اصلاح کرده است تا موارد استفاده از قراردادهای هوشمند بیشتری را امکان پذیر کند. به عنوان مثال، کاربران می توانند زنجیره های SKALE را با قرارداد هوشمند FileStorage برای ذخیره فایل های بزرگتر در گره های شبکه مستقر کنند. توانایی پیام‌رسانی بین زنجیره‌ای نیز امکان انتقال توکن‌ها و NFTها را در زنجیره‌های مختلف SKALE فراهم می‌کند.

در SKALE، هر بلاک چین بسیار قابل تنظیم است. کاربران می توانند اندازه زنجیره، پروتکل اجماع، ماشین مجازی، بلاک چین والدین و اقدامات امنیتی اضافی را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند. انتظار می‌رود این شبکه در آینده برای پشتیبانی از بلاک‌چین‌هایی غیر از اتریوم رشد کند.

برای استفاده از زنجیره SKALE، توسعه دهندگان نیاز به پرداخت هزینه اشتراک شبکه دارند که از طریق یک قرارداد هوشمند در اتریوم تحویل داده می شود. هزینه ها با اعتباردهندگان و انجمن SKALE به اشتراک گذاشته می شود.

شبکه SKALE

SKALE از شبکه ای از گره های غیرمتمرکز برای ایجاد یک سیستم امنیتی ترکیبی استفاده می کند. هر گره منابعی را برای چندین زنجیره SKALE فراهم می کند، از جمله ذخیره سازی، زمان آپدیت و تأخیر را نظارت می کند، و به صاحبان گره ها رابطی برای برداشت، سپرده گذاری، سهام یا ادعای توکن ابزار اصلی، SKL، ارائه می دهد. هر زنجیره SKALE اضافه شده به شبکه می تواند ظرفیت بیشتری ایجاد کند در حالی که منابع امنیتی را با زنجیره های جانبی دیگر ادغام می کند.

شبکه SKALE از SKALE Manager و SKALE Nodes تشکیل شده است. SKALE Manager در شبکه اصلی اتریوم وجود دارد. این نقطه ورود به سایر قراردادهای هوشمند در اکوسیستم SKALE است که از ایجاد و تخریب زنجیره های SKALE حمایت می کند.

گره های SKALE توسط کاربرانی اجرا می شوند که مقدار از پیش تعیین شده ای از توکن های SKL را در اتریوم به اشتراک می گذارند و الزامات سخت افزاری شبکه را برآورده می کنند. پس از پذیرش در شبکه، آنها می توانند یک یا چند زنجیره SKALE را پشتیبانی کنند. مدیر SKALE به طور تصادفی هر گره را به گروهی از 24 اعتبارسنجی همتا اختصاص می دهد تا از تمرکززدایی اطمینان حاصل کند. سپس همتاها زمان و تأخیر گره را بررسی خواهند کرد. بر اساس عملکرد آنها در پایان هر دوره شبکه، آنها با توکن های SKL پاداش می گیرند.

گره‌های SKALE از معماری زیرگره مجازی‌سازی شده استفاده می‌کنند تا به هر گره اجازه دهد چندین زنجیره SKALE را به طور همزمان اجرا کند. زیرگره های مجازی به گونه ای طراحی شده اند که از نظر اندازه پویا باشند تا انعطاف پذیری شبکه را تسهیل کنند. زیرگره های مجازی نیز مسئول اجرای SKALE EVM، توافق SKALE و ارتباطات بین زنجیره ای هستند.

SKL چیست؟

SKL رمز ارز بومی و توکن ابزار SKALE است. مجموع عرضه 4.27 میلیارد توکن دارد.

SKL یک توکن ERC-777 است که با استاندارد ERC-20 سازگار است. از تفویض اختیار در سطح رمز پشتیبانی می‌کند، روشی امن برای شرط‌بندی غیرقانونی . به جای قفل کردن وجوه در یک قرارداد هوشمند، کاربران می توانند SKL را با یک کلید نمایندگی از کیف پول خود به اشتراک بگذارند.

رمز SKALE برای پرداخت در شبکه از جمله اشتراک های زنجیره ای SKALE استفاده می شود. دارندگان توکن می‌توانند SKL را به‌عنوان تأییدکننده یا نماینده‌دهنده شرط‌بندی کنند و جوایزی کسب کنند. به عنوان اعتبار سنجی، آنها می توانند گره هایی را برای اعتبارسنجی تراکنش ها، اجرای قراردادهای هوشمند و ایمن سازی شبکه SKALE اجرا کنند. این باعث می شود که آنها پاداش های SKL حاصل از اشتراک های زنجیره ای SKALE را به دست آورند. اگر دارندگان SKL سهام را به عنوان نماینده انتخاب کنند، تنها بخشی از جوایز اعتبارسنجی را به دست خواهند آورد.

علاوه بر این، SKL به دارندگان توکن حق مشارکت در اداره شبکه SKALE را می دهد. از طریق رای گیری زنجیره ای، آنها می توانند پارامترهای اقتصادی SKALE و جهت توسعه آینده را تعیین کنند.

چگونه SKL را در Binance بخریم؟

می‌توانید توکن SKALE (SKL) را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance خریداری کنید.

  1. ابتدا از طریق ریموت دسکتاپ وارد سرور مجازی ترید خودتان که دارای ای پی ثابت هست بشوید.
  2. وارد حساب Binance خود شوید و روی [Trade] – [Spot] کلیک کنید.
  3. “SKL” را جستجو کنید تا جفت های معاملاتی موجود را ببینید. ما از SKL/BUSD به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.
  4. به کادر [Spot] بروید و مقدار SKL را برای خرید وارد کنید. در این مثال، از یک سفارش بازار استفاده خواهیم کرد . روی [خرید SKL] کلیک کنید و توکن های خریداری شده به کیف پول Spot شما واریز می شوند.

بستن افکار

با افزایش استفاده از DApps، SKALE این پتانسیل را دارد که با شبکه چند زنجیره ای پویا به طور تصاعدی رشد کند. با ارائه توان عملیاتی بالا، هزینه کم و تاخیر کم تراکنش ها، SKALE می تواند یک راه حل مقیاس پذیر برای بلاک چین اتریوم باشد.