راهنمای معاملات قراردادهای آتی فصلی بایننس

مقدمه

معاملات قراردادهای آتی روشی مناسب برای حدس زدن قیمت دارایی مالی است. هنگامی که صحبت از معاملات ارزهای دیجیتال به میان می آید، Binance Futures یکی از بزرگترین صرافی های آتی است. بایننس یک موتور معاملاتی قوی ارائه می دهد که به معامله گران و سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در بسیاری از ارزهای دیجیتال مختلف سفته بازی کنند. همچنین معاملات با اهرم بالا و چندین گزینه وثیقه را ارائه می دهد.

اکثر محصولات آتی فهرست شده در Binance Futures قراردادهای آتی دائمی هستند ، به این معنی که قراردادها تاریخ انقضا ندارند. با این حال، راه های زیادی برای گمانه زنی در مورد قیمت ابزارهای مالی با استفاده از قراردادهای آتی وجود دارد که یکی از این روش ها، معاملات آتی سه ماهه است.
در این مقاله، نحوه کارکرد قراردادهای آتی سه ماهه و آنچه که باید بدانید اگر می‌خواهید آنها را در بایننس معامله کنید، خواهیم داشت .
اگر می‌خواهید ابتدا درباره قراردادهای آتی و آتی بیشتر بخوانید، مقاله ما را در مورد آنها بررسی کنید .

قراردادهای آتی سه ماهه چیست؟

قرارداد آتی توافقی برای خرید یا فروش یک دارایی به قیمت از پیش تعیین شده در تاریخ آتی است. این تاریخ انقضا نامیده می شود – این زمانی است که قراردادها تسویه می شوند و دارایی ها تحویل می شوند.
معاملات آتی سه ماهه بایننس به صورت نقدی تسویه می شود. این یعنی چی؟ تسویه نقدی به سادگی به این معنی است که دارایی پایه به شکل ارز تحویل داده می شود. در مورد معاملات آتی سه ماهه بایننس ، این دارایی BTC است.


قراردادهای آتی سه ماهه بایننس در آخرین جمعه هر سه ماهه منقضی می شود. به عنوان مثال، قرارداد BTCUSD 0925 در آخرین جمعه سه ماهه سوم 2020 تا 25 سپتامبر 2020 منقضی می شود. این تاریخ ممکن است تاریخ تحویل نیز نامیده شود زیرا این زمانی است که دارایی پایه (BTC) تحویل داده می شود.


در بازارهای مالی سنتی مانند بازار سهام، محصولات مشتقه نسبت به بازارهای نقدی حجم معاملاتی را به میزان قابل توجهی جذب می کنند. این را در بازارهای ارزهای دیجیتال نیز مشاهده می کنیم. در مقایسه با بازارهای نقدی، حجم بالاتر و نقدینگی عمیق‌تری در بازارهای آتی وجود دارد. بنابراین، اگر معامله‌گران فکر می‌کنند یک دارایی خاص عملکرد خوبی خواهد داشت، معاملات آتی می‌تواند راهی عالی برای حدس‌زنی در مورد تغییرات قیمت در آینده باشد.

قراردادهای آتی سه ماهه چگونه کار می کنند؟

مارجین مورد استفاده برای معاملات آتی سه ماهه بایننس BTC است، قراردادها با بیت کوین تسویه می شود و کارمزد معاملات نیز به بیت کوین پرداخت می شود.

درست مانند سایر محصولات بایننس، قراردادهای آتی سه ماهه از یک سیستم کارمزد چند لایه پیروی می کنند. با این حال، یک مزیت اضافه وجود دارد. برخی از سطوح نیز کارمزدهای منفی (یا تخفیف کارمزد) را برای سازندگان ارائه می دهند. این بدان معناست که معامله گرانی که نقدینگی را در اختیار بازار قرار می دهند اساساً بابت آن پول دریافت می کنند.

اگر در زمان انقضا یک موقعیت باز دارید، باید هزینه تحویل بپردازید. لطفاً توجه داشته باشید که نمی‌توانید موقعیت‌های معاملات آتی سه ماهه را 10 دقیقه قبل از انقضا باز کنید. هزینه تسویه حساب طبق جدول کارمزد انجام می شود و برای تمام موقعیت هایی که در تاریخ تحویل تسویه شده اند، به عنوان کارمزد گیرنده دریافت می شود.
اندازه تیک در محصولات آتی سه ماهه 0.10 دلار است. این بدان معنی است که تغییرات قیمت در قرارداد با افزایش 0.10 دلار اتفاق می افتد. در مقابل، اندازه تیک محصولات آتی دائمی بایننس 0.01 دلار است. همچنین، شما باید از انحلال بسیار آگاه باشید . به الزامات حاشیه تعمیر و نگهداری دقیق توجه داشته باشید و مطمئن شوید که مدیریت ریسک را به درستی انجام می دهید .
همچنین شایان ذکر است که هرچه از اهرم بالاتری استفاده کنید، حداکثر اندازه موقعیت کوچکتر است که می توانید باز کنید. آیا می خواهید در مورد یک فرمول ساده برای اندازه گیری موقعیت بدانید؟ نحوه محاسبه اندازه موقعیت در معاملات را بررسی کنید.

معاملات آتی سه ماهه در مقابل معاملات آتی دائمی - چه تفاوتی با هم دارند؟

بنابراین، ما از قبل تفاوت اصلی را می دانیم – معاملات آتی سه ماهه منقضی می شود، معاملات آتی دائمی نه. اما چه چیز دیگری در مورد آنها متفاوت است؟

برخی از قراردادهای آتی پس از انقضا به طور خودکار به قرارداد بعدی منتقل می شوند. این بدان معناست که وقتی قرارداد فعلی منقضی می شود، موقعیت های باز اساسا به قرارداد بعدی منتقل می شوند. در واقع، اساساً این نحوه عملکرد قراردادهای آتی دائمی است، نه به صورت سه ماهه. با این حال، این مورد در مورد معاملات آتی سه ماهه بایننس صادق نیست. هنگامی که تاریخ انقضا فرا می رسد، قراردادهای سه ماهه به میانگین قیمت یک ساعت آخر منقضی می شود و در بیت کوین تسویه می شود.
برخلاف قراردادهای آتی دائمی، شاخص قیمت معاملات آتی سه ماهه بر اساس بازار BTC/USD است و نه بازار BTC/USDT. این به معامله گران اجازه می دهد تا در برابر خطر جدا شدن USDT از USD محافظت کنند.

قیمت شاخص از میانگین متحرک قیمت بازار BTC/USD در صرافی های زیر تشکیل شده است: Bitstamp، Coinbase Pro، Kraken، Bittrex و Binance . این بازارها همه به یک اندازه در شاخص وزن دارند. این شاخص برای محاسبه Mark Price که برای انحلال ها استفاده می شود استفاده می شود. مطمئن نیستید مارک قیمت چیست؟ فصل ما را در مورد آن در راهنمای آینده ما بررسی کنید .

تفاوت اصلی دیگر هزینه هایی است که باید بپردازید. اگر قراردادهای آتی دائمی معامله می کنید، باید هر 8 ساعت یک بار هزینه سرمایه پرداخت کنید. این پرداخت سرمایه بین فعالان بازار پرداخت می شود تا قیمت بازار آتی دائمی نزدیک به قیمت لحظه ای باشد. شما می توانید آن را چیزی شبیه به نرخ بهره در نظر بگیرید، اما بین معامله گران پرداخت می شود.
زمانی که تامین مالی مثبت است، موقعیت‌های خرید به موقعیت‌های کوتاه پرداخت می‌کنند، زمانی که سرمایه‌گذاری منفی است، شورت‌ها به لانگ پرداخت می‌کنند. با این حال، قراردادهای آتی سه ماهه هیچ کارمزد تامین مالی مرتبط با آنها ندارند. این آنها را برای نگهداری طولانی‌مدت ایده‌آل می‌سازد، زیرا با گذشت زمان، کارمزد تأمین مالی به تدریج موقعیت را در بخش‌های کوچک کاهش نمی‌دهد. در عین حال، اگر به دنبال معاملات کوتاه مدت هستید، معاملات آتی دائمی ممکن است برای شما مناسب تر باشد. همه چیز به مشخصات ریسک و سبک معاملاتی شما بستگی دارد.

مزایای معامله قراردادهای آتی سه ماهه بایننس

یکی از مزیت های قراردادهای آتی سه ماهه بایننس این است که می توانید از بیت کوین به عنوان مارجین استفاده کنید و این قراردادها به بیت کوین تسویه می شوند. این بدان معنی است که شما باید مارجین اولیه خود را در بیت کوین نیز متعهد کنید.

چرا این یک فایده است؟ استفاده از بیت کوین به معامله گران بزرگ ( نهنگ ها ) یا حتی خرده فروشان اجازه می دهد تا دارایی های بیت کوین خود را پوشش دهند . آنها چگونه این کار را انجام می دهند؟ به عنوان مثال، آنها می توانند یک موقعیت کوتاه باز کنند. اگر قیمت بیت کوین پایین بیاید، آنها می توانند با سود بیت کوین خود با ضرر دلار خود مقابله کنند. به عبارت دیگر، ارزش دلاری بیت کوین ممکن است کاهش یابد، اما با سود بردن از موقعیت فروش، بیت کوین بیشتری به دست خواهند آورد.

علاوه بر این، این قراردادها یک راه عالی برای افزایش دارایی BTC شما هستند. از آنجایی که آنها در بیت کوین مستقر هستند، سود می تواند پشته بیت کوین بلندمدت شما را افزایش دهد.

معاملات آتی سه ماهه بایننس همچنین می تواند فرصت های آربیتراژ مطلوبی را برای معامله گران بزرگتر باز کند. بیایید در مورد نحوه عملکرد آن بیاموزیم.

دو مفهوم وجود دارد که باید در اینجا بدانیم: contango و عقب ماندگی . کنتانگو زمانی است که قراردادهای آتی بالاتر از قیمت لحظه ای دارایی پایه معامله می شوند. پسرفت زمانی است که قراردادهای آتی کمتر از بازار نقدی معامله می شوند.

در هر دوی این موارد، معامله‌گران بزرگ (مانند نهنگ‌ها یا صندوق‌های تامینی) می‌توانند از تفاوت بین قیمت نقدی و قیمت آتی سود ببرند، هر چند این تفاوت کوچک باشد. آن‌ها این کار را با خرید قراردادهای آتی و فروش سهام اسپات به طور همزمان انجام می‌دهند یا برعکس. با این حال، این معمولاً به استراتژی‌های پوشش ریسک و مدیریت ریسک پیچیده نیاز دارد و برای معامله‌گران مبتدی توصیه نمی‌شود.

پایان

قراردادهای آتی سه ماهه بایننس به معامله گران این امکان را می دهد تا با استفاده از بیت کوین خود در مورد قیمت دارایی مالی حدس بزنند.

قراردادهای آتی سه ماهه در بیت کوین تسویه می شوند و ممکن است برای معاملات نوسانی ایده آل باشند، زیرا هیچ کارمزد تامین مالی مرتبط با آنها وجود ندارد.

در صورتی که بخواهید وارد بایننس شوید می توانید از سرور مجازی ترید در بایننس استفاده کنید.

معاملات آتی می تواند راهی عالی برای سفته بازی در بازارهای ارزهای دیجیتال باشد. اگر می‌خواهید راهنمای جامعی در مورد آن بخوانید، راهنمای نهایی معامله در معاملات آتی بایننس را بررسی کنید.