بیت تورنت (BTTC) چیست؟

بیت تورنت یکی از بزرگترین پلتفرم‌های غیرمتمرکز اشتراک‌گذاری فایل همتا به همتا (P2P) است. قدرت آن توسط بلاک چین Tron و BTTC، یک توکن ابزار TRC-10 تامین می شود. BTTC برای تشویق کاربران در شبکه استفاده می شود تا منابع رایانه محلی خود را برای سرعت دانلود سریع و ذخیره سازی غیرمتمرکز ایمن فراهم کنند. اکوسیستم BitTorrent همچنین دارای یک پلتفرم پخش زنده مبتنی بر جامعه است که در آن سازندگان محتوا و بینندگان می‌توانند پاداش‌های BTTC را به دست آورند و به اشتراک بگذارند.

مقدمه

در دهه 2000، یک راه رایج برای دانلود رایگان موسیقی و فیلم از طریق اینترنت، استفاده از پلتفرم های نظیر به نظیر (P2P) مانند BitTorrent بود. با وجود محبوبیت آن، یکی از بزرگترین چالش‌های کاربران، ساعت‌های طولانی برای یافتن و دانلود محتوای مورد نظرشان بود، زیرا اکثر کاربران پس از دریافت محتوای خود، انگیزه‌ای برای ادامه اشتراک‌گذاری فایل‌ها در شبکه نداشتند.

بیت تورنت چیست؟

پلتفرم اصلی BitTorrent توسط برام کوهن و دیوید هریسون برای تسهیل تبادل رسانه های سرگرمی مانند فیلم و موسیقی بین کاربران اینترنت تاسیس شد. بیت تورنت محتوا را روی یک سرور ذخیره نمی کند. در عوض، فایل‌ها و داده‌ها در رایانه‌های کاربرانشان توزیع و میزبانی می‌شوند. هنگامی که کاربر یک فایل را دانلود می کند، قطعاتی از آن فایل (تورنت) را از چندین ارائه دهنده در شبکه دریافت می کند، پس از آن می تواند به شبکه بیت تورنت متصل بماند و فایل را برای کاربران دیگر “seed” کند.

در شبکه BitTorrent، هر کسی که فایل کامل را داشته باشد، می‌تواند به یک seeder تبدیل شود. هر چه seders بیشتری از یک فایل پشتیبانی کند، سرعت دانلود سریعتر است. با این حال، انگیزه کمی برای کاربران وجود داشت که پس از دانلود یک فایل به شبکه متصل بمانند. برای افزایش سرعت انتقال فایل، BitTorrent نسخه ارتقا یافته پروتکل BitTorrent را راه اندازی کرد که از ارز دیجیتال بومی BTTC استفاده می کند.

سرعت بیت تورنت

BitTorrent Speed ​​با پشتیبانی از فناوری بلاک چین، سرعت دانلود سریعتر را از طریق یک سیستم تشویقی امکان پذیر می کند. برای درخواست یک فایل، کاربران («درخواست‌کنندگان خدمات») باید پیشنهادی ارسال کنند تا مشخص کنند که چه تعداد توکن BTTC را می‌خواهند به کسانی که فایل را ارسال می‌کنند ارائه دهند. هنگامی که طرف های دیگر (“ارائه دهندگان خدمات”) پیشنهاد خود را پذیرفتند، درخواست کننده خدمات باید مبلغ BTTC توافق شده را به امانت در یک کانال پرداخت در بلاک چین ترون منتقل کند. BTTC پس از انتقال فایل به ارائه دهندگان اعتبار داده می شود و تراکنش در بلاک چین Tron ثبت می شود.

BitTorrent Speed ​​از BTTC برای تشویق کاربران به ادامه کاشت فایل‌ها استفاده می‌کند، که می‌تواند کارایی اشتراک‌گذاری فایل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و سرعت دانلود را تسریع کند. با وجود فایل‌های در دسترس بیشتر در شبکه P2P، این می‌تواند برای کاربرانی که هنوز از سرویس گیرنده رایگان BitTorrent برای دانلود فایل‌ها از همتایان خود استفاده می‌کنند، سودمند باشد.

سیستم فایل بیت تورنت (BTFS)

فراتر از اشتراک گذاری فایل، بیت تورنت همچنین دارای یک سیستم ذخیره سازی فایل P2P غیرمتمرکز به نام BitTorrent File System (BTFS) است. هدف BTFS ارائه جایگزینی مقیاس پذیر، ضد سانسور و مقرون به صرفه برای ذخیره سازی ابری متمرکز سنتی است.

شبکه BTFS از میلیون ها گره BTFS به نام های اجاره کننده و میزبان تشکیل شده است. اجاره‌کنندگان کاربرانی هستند که فضای ذخیره‌سازی را در شبکه اجاره می‌کنند و میزبان‌ها کسانی هستند که فضای خالی دیسک خود را برای پاداش‌های BTTC به اشتراک می‌گذارند. هنگامی که اجاره‌کنندگان از سرویس BTFS استفاده می‌کنند، فایل‌های آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود و بین چندین میزبان معتبر در شبکه توزیع می‌شود. از طریق روش های پیشرفته رمزگذاری و فناوری های تعمیر فایل، BTFS می تواند محرمانه بودن و امنیت فایل ها را تضمین کند و کاربران می توانند به راحتی و بدون وقفه به آنها دسترسی داشته باشند.

DLive

در سال 2020، BitTorrent DLive، یک پلتفرم پخش زنده بلاک چین مبتنی بر جامعه را خریداری کرد تا خدمات غیرمتمرکزتری را در اکوسیستم BitTorrent ارائه دهد. برخلاف پلتفرم‌های سنتی، هم سازندگان و هم بینندگان برای مشارکت‌هایشان در پلتفرم پاداش دریافت می‌کنند. کاربرانی که محتوا را تماشا می کنند، چت می کنند، هدیه می دهند و به اشتراک می گذارند، می توانند پاداش های BTTC را نیز دریافت کنند. علاوه بر این، BTTC را می توان برای کسب جوایز بیشتر و باز کردن قفل خدمات ممتاز در DLive شرط بندی کرد.

BTTC چیست؟

BTTC یک توکن کاربردی TRC-10 از اکوسیستم BitTorrent است که مجموعاً 990 میلیارد عرضه دارد. برای ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر توکن برای شبکه، اشتراک گذاری پهنای باند و منابع ذخیره سازی در شبکه BitTorrent راه اندازی شد.

از BTTC می توان به عنوان پرداخت برای خدمات P2P در شبکه استفاده کرد، از جمله پرداخت فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز، مناقصه برای پهنای باند دانلود فایل، پاداش دادن به کسانی که این خدمات را ارائه می دهند و موارد دیگر. BitTorrent قصد دارد از BTTC فراتر از موارد استفاده فعلی استفاده کند، مانند تامین مالی جمعی برای ایجاد محتوای جدید، خرید دارایی های قابل دانلود مستقیماً از سازندگان، و دادن هدایای BTTC به سازندگان محتوای پخش زنده در DLive.

چگونه در بایننس BTTC بخریم؟

شما می توانید توکن زنجیره ای بیت تورنت (BTTC) را در صرافی های ارزهای دیجیتال مانند بایننس خریداری کنید.

1. وارد حساب Binance خود شوید و روی [Trade] – [Spot] کلیک کنید.

2. “BTTC” را جستجو کنید تا جفت های معاملاتی موجود را ببینید. ما از BTTC/BUSD به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.

3. به کادر [Spot] بروید و مقدار BTTC را برای خرید وارد کنید. در این مثال، ما از یک سفارش بازار استفاده خواهیم کرد. روی [خرید BTTC] کلیک کنید و توکن های خریداری شده به کیف پول اسپات شما واریز می شوند.

خرید BTTC

پایان مقاله

BitTorrent یک پروژه منحصر به فرد است که از فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال برای ایجاد تحول در پلت فرم اشتراک فایل همتا به همتای موجود خود استفاده می کند. این یک جایگزین غیرمتمرکز، کارآمد و کم‌هزینه‌تر برای پلتفرم اشتراک‌گذاری فایل P2P سنتی است. در آینده، تیم BitTorrent به دنبال اضافه کردن موارد استفاده بیشتر به توکن BTTC و پشتیبانی از عملکردهای بیشتر DApp است که می تواند ابزاری فریبنده برای توسعه دهندگانی باشد که به دنبال راه اندازی DApp های خود با قابلیت اشتراک گذاری و ذخیره فایل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *