شبکه کیبر (KNC) چیست؟

شبکه Kyber که توسط Loi Luu و Victor Tran در سال 2017 تأسیس شد، یک مرکز نقدینگی ارزهای دیجیتال چند زنجیره ای است که معاملات DeFi را کارآمدتر و مقرون به صرفه تر می کند و در نهایت DeFi را برای همه به روشی آسان، سریع، ارزان و ایمن می کند.

محصول شاخص آن، KyberSwap، یک DEX و جمع‌آوری است که با هدف تبدیل شدن به بهترین پلتفرم نقدینگی برای مبادله و کسب درآمد در تمام زنجیره‌ها، مجهز به ابزار و اتوماسیون برای کمک به کاربران در تصمیم‌گیری آگاهانه و به حداکثر رساندن نتایج است. KyberSwap بر روی بیش از 11 زنجیره، از جمله اتریوم، پلیگون، زنجیره BNB و Avalanche مستقر شده است.

Kyber پروژه ای است که توسط جامعه اداره می شود و توکن Kyber Network Crystal (KNC) یک توکن ERC-20 است که برای تراز کردن انگیزه ها برای سهامداران متعدد استفاده می شود. دارندگان KNC می توانند توکن ها را در KyberDAO به اشتراک بگذارند تا در مورد پیشنهادات رای دهند و جوایز KNC را به دست آورند.

شهرت Kyber از 5 سال کار در DeFi سرچشمه می‌گیرد، که با ممیزی قراردادهای هوشمند و بیمه بلاک چین، برای اکوسیستم ارزش به ارمغان می‌آورد و ایمنی کاربر را در اولویت قرار می‌دهد. چشم انداز این پروژه تبدیل شدن به زیرساخت نقدینگی و لایه تراکنش برای اقتصاد غیرمتمرکز است.

راهنما دسترسی سریع
  Add a header to begin generating the table of contents

  KyberSwap چیست؟

  KyberSwap.com پرچمدار تجمیع کننده و پلتفرم نقدینگی DEX شبکه Kyber است که هدف آن ارائه بهترین نرخ های سوآپ برای معامله گران است و در عین حال ارائه دهندگان نقدینگی را قادر می سازد تا درآمد خود را از طریق کارایی سرمایه به حداکثر برسانند.

  از ژوئن 2022، KyberSwap در بیش از 11 زنجیره از جمله اتریوم، پلیگون، BNB Chain، Avalanche، Cronos، Fantom، Aurora، Velas، Oasis، Arbitrum و BitTorrent با بیش از 60 DEX یکپارچه و 20000 توکن پشتیبانی شده استقرار یافته است.

  KyberSwap

  KyberSwap کاربران را قادر می سازد تا در هر یک از زنجیره های پشتیبانی شده مبادله، کسب درآمد و مشارکت یکپارچه در DeFi داشته باشند. KyberSwap یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز و بدون مجوز است. این بدان معناست که کاربران کنترل کاملی بر سفارشات و وجوه خود دارند.

  هدف KyberSwap حل چالش‌های نقدینگی روزانه است که بسیاری از معامله‌گران DeFi با آن مواجه می‌شوند و در عین حال پاداش‌ها را برای ارائه‌دهندگان نقدینگی با استخرهای کارآمد از نظر سرمایه به حداکثر می‌رساند.

  KyberSwap چگونه کار می کند؟

  برای معامله گران

  KyberSwap دسترسی به بیش از 20000 توکن و 34 میلیارد دلار TVL را در بیش از 60 DEX در 11 زنجیره فراهم می‌کند، در حالی که با استفاده از روتر پیشرفته و قراردادهای هوشمند با کارآمدی گاز و همچنین بررسی فرصت‌های آربیتراژ روی زنجیره، بهترین نرخ‌های مبادله را تضمین می‌کند. کاربران می‌توانند بهترین نرخ‌ها را در عین لذت بردن از یک رابط کاربری آسان و پیشرفته که نمودارهای قیمت زنده، ابزارهای طرفدار معامله‌گر رایگان و تجسم مسیر معاملاتی زنده را ارائه می‌دهد، دریافت کنند.

  با مسیریابی پویا از طریق استخرهای نقدینگی در هر زنجیره از بیش از 60 DEX، KyberSwap کاربران را قادر می‌سازد تا به بیش از 20000 توکن دسترسی داشته باشند، بدون نیاز به بررسی نرخ‌ها در چندین پلتفرم یا استفاده از پلتفرم‌های مختلف در هر زنجیره. KyberSwap هزینه اضافی در طول تجمیع دریافت نمی کند.

  کسانی که به دنبال یافتن نشانه‌ها در DeFi هستند، می‌توانند از صفحه Discover KyberSwap لذت ببرند ، یک ابزار DeFi که به کاربران کمک می‌کند توکن‌هایی را شناسایی کنند که احتمالاً به زودی ترند خواهند شد. این بر اساس داده های زنجیره ای، حجم معاملات و خطوط روند قیمت انجام می شود.

  برای ارائه دهندگان نقدینگی

  پروتکل KyberSwap به ارائه دهندگان نقدینگی مجموعه هایی با سرمایه کارآمد با امنیت، مانند حملات ضد تیراندازی، محافظت از LP در برابر ربات هایی که نقدینگی را قبل از حجم زیادی از معاملات سپرده و حذف می کنند، ارائه می دهد. کارایی سرمایه همچنین به این معنی است که حجم های کوچکتر استخر می تواند حجم بسیار زیادی از تجارت و تراکنش ها را تامین کند و بازده بالاتری را برای LP ها فراهم کند.

  اتوماسیون اضافی مزایای کاربر را افزایش می دهد، مانند سپرده گذاری تک توکن (بنابراین LP ها نیازی به واریز دو مجموعه توکن ندارند) و ترکیب خودکار (هزینه های استخر به طور خودکار ترکیب می شود). این ویژگی‌ها به 11 زنجیره KyberSwap گسترش می‌یابد و به کاربران DeFi دسترسی به استخرهای مختلف موجود یا حتی ایجاد استخرها را خودشان می‌دهد.

  KyberSwap یک پروتکل Dynamic Market Maker (DMM) را به کار می گیرد که نسخه اصلاح شده ای از مدل سنتی Automated Market Maker (AMM) است که توسط Uniswap و سایر DEX ها استفاده می شود. هنگامی که بازار بیش از حد نوسان است، کارمزدها می توانند به صورت پویا افزایش یابند تا ریسک های موجود در هر معامله را بهتر منعکس کنند. وقتی بازار باثبات است و نوسانات کاهش می یابد، کارمزدها کاهش می یابد. DMM به طور خودکار کارمزدها را با تجزیه و تحلیل داده های حجم زنجیره ای برای هر استخر نقدینگی دوباره محاسبه می کند .

  این سیستم کاملاً شبیه برنامه های اشتراک گذاری سواری مانند اوبر است. در ساعات پر تقاضا، مانند ساعت شلوغی، قیمت سواری های اوبر افزایش می یابد. به همین ترتیب، زمانی که تقاضا برای سواری کمتر باشد، قیمت ها کاهش می یابد.

  دومین ویژگی KyberSwap یک “منحنی قیمت قابل برنامه ریزی” به نام تقویت (AMP) است. این به یک استخر نقدینگی اجازه می‌دهد تا سطوح بالاتر نقدینگی را بدون نیاز به توکن‌های بیشتر تقلید کند. ارائه دهندگان نقدینگی می توانند AMP خود را با توجه به نوع جفت توکن موجود در استخر تنظیم کنند. جفت هایی با انحرافات کمتر، مانند استیبل کوین ها، AMP بالاتری خواهند داشت.

  از سوی دیگر، جفت های فرار بیشتر، AMP کمتری خواهند داشت. استخرهای نقدینگی با AMP برابر با یک، استخرهایی هستند که همچنان طبق مدل کارمزد پویا کار می کنند اما بدون تقویت. این به پروژه ها اجازه می دهد تا 200 هزار دلار نقدینگی را به نقدینگی مؤثر بیش از 1 میلیون دلار برای کارایی بالاتر تبدیل کنند. ارائه دهندگان نقدینگی همچنین می توانند از طریق مزارع استخراج نقدینگی KyberSwap پاداش کسب کنند.

  چه چیزی KyberSwap را منحصر به فرد می کند؟

  چند ویژگی KyberSwap که آن را منحصر به فرد می کند عبارتند از:

  1.  تجمیع کننده و پروتکل نقدینگی بسیار یکپارچه.
  2.  مزایای کاربر قوی: جمع‌آوری بهترین نرخ‌ها، اتوماسیون، امنیت و ابزارهای پیشرفته رایگان.
  3. پروتکل نقدینگی KyberSwap از DMM و Amplification برای افزایش کارایی و کاهش خطرات لغزش و از دست دادن دائمی استفاده می کند . لغزش زمانی است که یک معامله با قیمتی کمتر یا بالاتر از حد مطلوب به دلیل نقدینگی کم (دفترهای سفارش نازک) انجام می شود. ضرر دائمی را می توان به عنوان کاهش قیمتی که یک دارایی رمزنگاری پس از قرار دادن آن در یک استخر نقدینگی تجربه می کند، تعریف کرد.

  نحوه استفاده از KyberSwap

  اگر به دنبال تعویض توکن های رمزنگاری خود در KyberSwap هستید، برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. از KyberSwap بازدید کنید .

  2. کیف پول DeFi خود را وصل کنید. KyberSwap از MetaMask ، Coin98، WalletConnect، Coinbase Wallet و Ledger پشتیبانی می کند.

  WalletConnect KyberSwap
  3. جفت رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. می‌توانید جزئیات تراکنش خود را در قسمت «More Information» بررسی کنید.
  KyberSwap token

  4. مبادله و تایید تراکنش در کیف پول رمزنگاری خود.

  به غیر از سوآپ، کاربران می توانند با استفاده از یکی از استخرهای KyberSwap یا ایجاد استخرهای جدید نیز نقدینگی ارائه دهند. آنها همچنین می توانند توکن های LP خود را در یکی از مزارع واجد شرایط شریک کنند.

  افکار بسته

  Kyber Network مرکز نقدینگی است که KyberSwap، یک صرافی غیرمتمرکز بر پایه اتریوم را تامین می‌کند. این مرکز برای خدمات غیرمتمرکز و مکانی است که علاقه مندان به DeFi می توانند فضای رمزنگاری را بسازند، مبادله کنند و بهبود بخشند. DEX شبکه Kyber، KyberSwap، بر بهبود تجربه برای ارائه دهندگان نقدینگی و معامله گران در فضای DeFi متمرکز است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *